O mnie

Aneta Kolendo – Borowska – założycielka i dyrektor Europejskiej Szkoły Makijażu i Charakteryzacji „Make – Up Artist” jest jedną z najbardziej doświadczonych wizażystek w Polsce, wzawodzie od 1996 r. Osobiście pracowała z tysiącami kobiet z Polski i całego świata podczas szkoleń i warsztatów z zakresu wizażu, analizy kolorystycznej, stylizacji i kreowania wizerunku. Asystentka Morag Ross – charakteryzatorki filmowej, lauretki Oscara® i nagrody BAFTA za charakteryzację do filmu „Aviator” z Leonardo di Caprio i Cate Blanchett.

Charakteryzatorka teatralna współpracująca z Teatrem polonia i Och-Teatr w Warszawie.

Charakteryzatorka filmowa hitów kinowych ostatnich lat – „Ciacho”, „Nigdy nie mów nigdy”, „Miłość na wybiegu”.

Pracująca z najlepszymi aktorami w Polsce m.in. Danutą Stenką, Ewą Szykulską, Marią Seweryn,Izabelą Kuną, Martą Żmudą-Trzebiatowską, Joanną Liszowską, Anna Dereszowską, EdytąOlszówką, Tomaszem Karolakiem, Tomaszem Kotem, Pawłem Małaszyńskim, MichałemŻebrowskim, Borysem Szycem, Robertem Więckiewiczem.

Autorka makijaży do sesji zdjęciowych dla: Twojego Stylu, Hair, Shape, Olivi, Boutique, Tiny.

Autorka cotygodniowych rubryk w Gazecie Wyborczej – „Vademecum makijażu”, „Metamorfozy” oraz w Kurierze Porannym –„Sztuka robienia twarzy”. Prowadząca program „Być kobietą” w TVP.

Dzieli swoje życie zawodowe między Białystok, Warszawę i Nowy Jork gdzie posiada oddziały swojej firmy.